S.S.S.
  2 - Kalibrasyona neden gerek duyulmaktadır?

  Hastanede mevcut, tanı ve tedaviye yönelik, hasta fizyolojik parametrelerini izleme, ölçüm ve tıbbi müdahale amacıyla kullanılan cihazlar tıbbi cihazlar olarak kabul edilir. 
   
  Kalibrasyon, bir cihazın teknik karakteristiklerinin, cihaza ait kullanıcı ve servis el kitapçıklarında belirtilen değerleri ya da uluslararası standart değerleri sağladığının referans cihazlarla ölçülerek, ölçülen değerlerin karşılaştırılıp ISO 10012’ye göre dokümante edilmesidir.
   
   
  Sağlık hizmeti verilirken, yüksek teknolojiye sahip tıbbi cihazlar kullanılır. Bu cihazların uluslararası standartlara uygun ve üretici firmaların verdiği doğruluk aralığında çalışmasını sağlamak da cihazı kullanan kurumun görevidir. 
   
  Kalibrasyon; kaliteli sağlık hizmeti sunulması, hasta güvenliği, çalışan güvenliği, kurumun ve cihazla ilgili üçüncü şahısların güvenliğini sağlamak için önemli ve gereklidir.
   
  Kalibrasyon sertifikaları da ayrıca, periyodik bakım, doğrulama ve validasyon (geçerli kılma) dokümanları ile beraber, hasta güvenliği ve yanlış uygulama (malpractice) gibi konularda, kurum lehine destek dokümanı teşkil eder.
  Referanslarımız
  Referanslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için info@emis-turkey.com adresine mail atınız.
  detay
  Emis Kalibrasyonve Ölçüm Hizmetleri San Tic Ltd Şti

  K.Bakkalköy Mah. Koca Sinan Cad.  No: 27 A/B Ataşehir / İstanbul

  +90 (216) 577 62 40
  Faks:
  +90 (216) 577 62 44
  Emis - Turkey 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım